Mobirise free mobile website builderجراحی های زیبایی

(جراحی زیبایی بینی (راینوپلاستی

معنی لغوی راینوپلاستی اصلاح شکل بینی است و هدف از آن زیباتر کردن بینی و ایجاد تعادل بین آن و دیگر اعضای صورت می باشد

شکل و اندازه بینی یکی از موثرترین عوامل در زیبایی صورت میباشد و حتی ایجاد مختصری تغییر در آن منجر به بهبود بسیار زیاد ظاهر فرد می شود چرا که مستقیما دیگر اعضای صورت را تحت تاثیر قرار میدهد.

جراحی بینی همچنین میتواند باعث بهبودی اختلالات تنفسی ناشی از اشکالات ساختمان بینی شود بنابراین جراحی بینی نه تنها میتواند موجب بهبودی ظاهر و اعتماد به نفس شما شود بلکه میتواند موجب بهبود سلامتی شما هم بشود.

اگرچه شکل بینی ناشی از عوامل ارثی است ظاهر آن می توند به علت صدمات و یا جراحی قبلی تغییر کرده باشد که در هر دو صورت قابل اصلاح میباشد. شما میتوانید تغییرات مورد نظر خود را با جراح در میان گذاشته و در مورد امکان و یا عدم امکان آنها با او گفتگو نمایید این تبادل نظر خصوصا در مواردی که نیاز به عمل اضافی که باعث بهتر شدن ظاهر صورت میشود حائز اهمیت است چرا که در بسیاری از موارد بزرگ کردن چانه به همراه راینو پلاستی باعث زیباتر شدن صورت و بهتر شدن نتیجه نهایی خواهد شد.

(جراحی چانه جنیوپلاستی)

کمبود تکامل چانه را میتوان با روشی که جنیوپلاستی نام دارد درمان کرد. یکی از فواید جراحی های زیبایی ایجاد حس اعتماد به نفس و جوانی است و یکی از مهمترین اجزا صورت در این رابطه چانه است. مشخص بودن چانه در مردان باعث ایجاد حس قدرت و مردانگی است و در زنان نیز مرز صورت را مشخص می کند.

در حالت طبیعی در نمای نیم رخ چانه و قسمت قدامی لب تقریبا در یک امتداد قرار میگیرند. در برخی افراد چانه عقب تر از این حد است و در مواردی که میزان عقب بودن زیاد باشدبه صورت حالت چهره ای شبیه پرندگان می دهد در این افراد بینی از آنچه هست بزرگتر دیده می شود در اغلب موارد در چنین بیمارانی تنها با جراحی چانه به نتیجه مطلوب خواهیم رسید و دیگر نیازی به جراحی بینی نخواهد بود. در این روش جراحی برش از داخل مخاط دهان بوده و سپس استخوان چانه بریده شده و در وضعیتی جدید که مطابق با معیارهای زیبایی بوده و بهترین فرم را به صورت میدهد ثابت میشود. هیچ گونه برشی بر روی پوست زده نمیشود و جای عمل از داخل دهان نیز پس از چند ماه غیر قابل تشخیص است. میزان جلو آوردن چانه در این عمل بستگی به ضخامت استخوان چانه فرد داشته و در افراد مختلف متفاوت است که یکی از محدودیت های این عمل محسوب میشود.

پروتزها

برجستگی متناسب برخی از اجزای صورت از دیگر معیارهای زیبایی بوده که با کمک پروتز ها به سادگی ایجاد میشود. کلیه این پروتز ها از جنسی تهیه میشوند که هیچ گونه واکنش حساسیتی از سوی بدن نسبت به آنها وجود ندارد همچنین این پروتز ها قابلیت ثابت سازی داشته و پس از عمل جابجا نخواهند شد. در جایگزاری هیچ گونه برش پوستی زده نمی شود و قابل تشخیص نخواهند بود.

پروتز گونه: این پروتزها راه حلی دائمی برای افرادی است که گونه مسطح دارند و یا عدم قرینگی در استخوان گونه آنها وجود دارد و یا از تزریق ژل و چربی خسته شده اند.

پروتز چانه: در صورتیکه پیش بینی میشود ضخامت استخوان چانه بیمار جهت جنیوپلاستی کافی نباشد و یا بیمار تقاضای فرم خاصی از چانه را داشته باشد که امکان ایجاد آن توسط جنیوپلاستی نباشد از این پروتز ها استفاده می شود.

پروتز زاویه فک: از این پروتز ها که امروزه طرفداران بسیاری هم دارند در افرادی که این زاویه در فک آنها وجود ندارد و یا عدم قرینگی در این ناحیه دارند می توان استفاده کرد و مشکل را اصلاح کرد.

(جراحی پلک ها بلفاروپلاستی

در این جراحی زیبایی ظاهر پلک های بالا و پایین بهبود بخشیده می شود و ایجاد ظاهری جوانتر و سرحال تر در ناحیه اطراف چشم ها میکند. پلک های افتاده موجب پیرتر به نظر رسیدن کرده و حتی در دید نیز اختلال ایجاد میکنند و پف آلودگی زیر چشم ها شما را همیشه خسته نشان می دهد. بلفاروپلاستی کلیه این مشکلات را تصحیح میکند.

در این عمل پوست، عضله و چربی اضافه در پلک ها بوسیله برش هایی که بر روی خطوط و چین و چروک های طبیعی پلک ها وجود دارد برداشته می شوند و بخیه هایی با ظرافت بسیار زیاد زده می شوند تا دیده شدن محل جراحی حداقل باشد.

برای این عمل بیهوشی لازم نیست و بیحسی موضعی همراه با تجویز داروهای آرام بخش زیر نظر متخصص بیهوشی کافی می باشد. پس از عمل چشم ها بسته نمیشوند و پانسمان کوچکی روی محل برش قرار داده میشود. بخیه ها معمولا بعد از 5-7 روز کشیده میشوند.

جراحی های لیفت

لیفت صورت و گردن (Face and Neck lift):

اگر از علائم افزایش سن در صورت خود ناراضی هستید عمل لیفت صورت ممکن است انتخاب مناسبی برای شما باشد. این جراحی علائم افزایش سن از جمله شل شدن پوست و عضلات صورت و گردن و بنابراین عمیق شدن چین ها خصوصا در کناره بینی و گوشه دهان و افتادگی پوست در ناحیه فک تحتانی و ایجاد غبغب را بهبود می بخشد. گاهی اوقات لازم است لیپوساکشن صورت و غبغب برای نتایج بهتر به همراه این جراحی انجام شود. محل برش در داخل موها و در داخل خطوط طبیعی صورت و گوش مخفی است. در بیمارانی که به علت چاقی و نه پیری غبغب دارند لیپوساکشن به همراه لیفت گردن راه حلی با نتایج بسیار عالی به همراه خواهد داشت.

لیفت پیشانی و ابرو ( Forehead and eyebrow lift):

این جراحی در بیمارانی که خطوط عمیقی در پیشانی دارند و یا کسانیکه دچار افتادگی پلک هستند و یا حتی بیمارانی که فاصله میان چشم و ابروی آنها کم است و تمایل به افزایش این فاصله دارند کاربرد دارد. این جراحی به صورت اندوسگوپیک انجام شده و برش هایی کوچک در داخل موهای بیمار زده میشود و لیفت از طریق آنها صورت میگیرد. باید توجه داشت که در برخی افراد علت افتادگی پلک ها در واقع افتادگی پیشانی است در این افراد با انجام لیفت ابرو دیگر نیازی به عمل جراحی بلفاروپلاستی نخواهد بود که البته تشخیص این امر بر عهده پزشک خواهد بود.لیفتینگ با نخ(Thread Lifting)

در حال حاضر یکی از روش های جدید زیبایی و درمانی پوست، جوانسازی و درمان چین و چروک های عمیق پوست در تننها یک جلسه بدون نیاز به جراحی و بیهوشی است که با استفاده از کاشتن نخ های مخصوص در سایز و انواع مختلف قابل جذب است که جهت کشیدن پوست صورت، بالا بردن ابروها و گوشه چشم، ایجاد خط گونه، رفع غبغب، از بین بردن خط های پیشانی و ... به کار می رود همچنین در صورت ثابت شده و جابجا نمی شوند. اثرات زیبایی این روش 2 تا 3 سال باقی می ماند که می تواند با توجه به تغذیه و محافظت در برابر رادیکال های آزاد بسیار ماندگار تر باشد. اصل این روش افزایش فرایند کلاژن سازی و سلول سازی در بدن است. بدین وسیله این امکان را به بیمار میدهیم تا بدون جراحی های سنگین و بیهوشی و البته با هزینه کمتر به کمک بی حس کننده های موضعی در مدت زمانی کوتاه به نتیجه مطلوب برسند. این روش جایگزین جراحی لیفت صورت نیست بلکه راهی موثر برای به تعویق انداختن این جراحی برای چند سال است. این نخ ها توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید شده و کاملا بدون ضرر هستند و جذب می شوند.

تزریق بوتاکس

بوتاکس نام اختصاری سم بوتولیسم است که یک پروتئین خالص شده استریل است که در آزمایشگاه تهیه میشود. از این سم به طور شایع برای کاهش چین و چروک هایی که به هنگام فعالیت در عضلات ایجاد می شوند استفاده می شود. با تزیق این ماده در مقادیر کم داخل عضلات قابلیت تحریک شدن عضله توسط اعصاب را برای مدت 3 تا 6 ماه از بین میرود. نتیجه تزریق بعد از چند روز آغاز شده و پس از 7 تا 10 روزکامل میشود.

موارد کاربرد: خط اخم-خطوط افقی پیشانی- خطوط کنار چشم-کاهش نمایان شده لثه در فک بالا-باندهای پوستی گردن- کاهش تعریق

در صورت 43 عضله وجود دارد و بسیار مهم است که تزریق ها در محل هایی دقیق انجام شود تا حرکات طبیعی صورت دست نخورده باقی بمانند و افتادگی پلک و ابرو که از جمله عوارض تزریق در محل های غلط است جلوگیری شود در صورتیکه فرد متخصص این تزریق را برای شما انجام دهد جای هیچ گونه نگرانی وجود نخواهد داشت.

تزریق ژل و چربی

پرکننده های پوستی (Dermal Fillers)
 موادی هستند که داخل پوست تزریق شده و تاثیری شبیه لیفت صورت دارند ولی بدون جراحی و دوره نقاهت طولانی و البته با هزینه کمتر. البته این درمان ها دائمی نبوده و نیازمند تکرار هسستند.

چربی انسانی (Autologous Fat) :

شامل برداشتن چربی خود شخص از شکم یا ران و تزریق آن به نواحی از صورت میباشد. در این روش مقادیر کمی از چربی برداشته میشود و نباید با لیپوساکشن اشتباه شود. به دلیل اینکه تمام سلول های چربی پس از پیوند زنده نمی مانند نیاز به تکرار وجود دارد.چربی برداشته شده را میتوان برای روتوش ذخیره نمود.

اسید هیالورونیک (Hyaluronic Acid):

یک ماده طبیعی است که در بافت همبندی، مایع مفاصل و حتی پوست یافت میشود. یکی از نکات مثبت در مورد این ژل ها جذب آب در سطح پوست است که آن را با طراوت نشان میدهد. از این ماده در غلظت های مختلف جهت افزایش حجم لب و گونه، ایجاد زاویه فک و از بین بردن خطوط استفاده میشود.

تخلیه چربی صورت

تخلیه توده چربی زیر گونه (Buccal Fat Pad Removal):

این جراحی روشی متداول برای استخوای کردن صورت و باریک کردن آن است. در این جراحی ایجاد گودی زیبایی در زیر استخوان گونه صورت می گیرد که منجر به برجسته تر نشان دادن استخوان گونه میشود. این جراحی توسط بی حسی موضعی صورت گرفته و از طریق برشی داخل دهانی انجام می پذیرد. رژیم غذایی بیمار در روز اول مایعات و برای 5 روز پس از آن نیز رژیم غذایی نرم است. تورم 5 تا 10 روز پس از جراحی طبیعی بوده و بیمار نهایتا بعد از 2 تا 3 هفته می تواند از نتیجه عمل لذت ببرد.

ساکش و لیپولیز صورت و غبغب:

لیزر لیپولیز و لیپوساکشن هر دو از روش های بسیار موثر در از بین بردن چربی های نا خواسته هستند. لیزر لیپولیز یک روش جراحی کم تهاجمی است که باعث تخریب سلول های چربی شده و از طریق ایجاد گرما باعث تحریک اثر سفت کننده روی پوست می شود. در این روش ابتدا پزشک محلول بی حسی را به نواحی مختلف صورت تزریق کرده و سپس سوراخی کوچک بر روی پوست ایجاد کرده و از طریق آن یک میکروکانولا که حاوی فیبر نوری است را داخل پوست می کند و انرژی لیزر را به سلول های چربی منتقل کرده و باعث پاره شدن این سلول ها و تخلیه آنها توسط فرایندهای متابولیسمی طبیعی خود بدن و یا پس از اتمام لیزر و بهبود نتایج کلی در رضایت بیشتر بیماران از لیپوساکشن استفاده می شود. انرژِ لیزر همچنین روی لایه دوم پوست اثر کرده و باعث جمع و سفت شدن پوست می شود. تماس لیزر باعث بسته شدن فوری عروق خونی، کاهش تورم و بهبودی سریع تر از زمانی است که از لیپوساکشن به تنهایی استفاده می شود است.

چال گونه (Cheek Dimple)

چال گونه یا چال خنده از بارزترین شاخص های زیبایی صورت به هنگام خنده می باشد که مورد علاقه دختران جوان است و به راحتی میتوان با یک عمل جراحی سرپایی به آن دست یافت. افراد متقاضی این عمل بایستی بدانند که چال گونه فرورفتگی کوچکی است که حدود 3 سانتی متر از گوشه دهان قرار گرفته و هنگام خندیدن و صحبت کردن مشخص میشود. حدود 2 تا 3 ماه بعد از عمل جراحی زمان لازم است تا در حال عادی و استراحت صورت چال گونه ایجاد شده از بین برود و فقط هنگام خندیدن و صحبت کردن نمایان شود. این چال می تواند یک طرفه و دو طرفه باشد که بر حسب سلیقه بیمار انتخاب می شود. این چال با گودی که در حال استراحت زیر گونه ها ایجاد می شود و ناشی از ساکشن چربی زیر گونه (Buccal fat pad removal) میباشد متفاوت است.

جراحی های فک (Orthognathic Surgeries)

در این جراحی ها موقعیت یک یا دو فک به منظور ایجاد روابط صحیح دندانی فکی و هارمونی صورت تغییر می کند. هنگامیکه فکین به جلو یا عقب یا بالا و پایین حرکت داده شوند و یا چرخیده شوند بافت نرم چانه و گونه و نوک بینی نیز به تناسب جابجا میشود بنابراین چنانچه فکین به درستی جابجا گردند هارمونی بین اجزا صورت ایجاد شده و به نمرخی زیبا می انجامد. اکثرا این جراحی ها بعد از 18 سالگی زمانیکه به طور نرمال رشد فکی متوقف می شود انجام میشود و بیماران 18 ا 45 ساله بهترین کاندید های این جراحی اند. هدف اصلی این جراحی ها بهبود روابط فکی و زیبایی صورت است اما در برخی بیماران با بهبود تنفس و تکلم کیفیت زندگی نیز بهبود داده میشود.

این جراحی ها 3 مرحله دارد:مرحله اول درمان ارتودنسی در راستای آماده شدن برای جراحی است که معمولا به 1 سال زمان نیاز دارد و وضعیت فعلی ناهنجاری دندانهای بیمار را تشدید میکند. در مرحله دوم عمل جراحی صورت میگیرد که بیمار به ظاهر مطلوب مورد نظر خود می رسد. مرحله سوم ادامه درمان ارتودنسی است به منظور ایجاد اصلاحات نهایی و رسیدن به وضعیت دندانی ایده آل برای بیمار. پس از جراحی دهان بیمار باز بوده و دوره نقاهت به مراتب راحت تری نسبت به روش هایی که در آنها دهان بیمار بسته است خواهد داشت.

برخی از ناهنجاری هایی که ممکن است نیاز به جراحی فک داشته باشند:

مشاهده بیش از حد لثه به هنگام خندیدن

جلو یا عق بودن هر کدام از فک ها

ناتوانی در رساندن لب ها به یکدیگر بدون چروک شدن

چانه کوچک
Open bite 
فاصله شدید بین دندانهای بالا و پایین هنگامیکه دهان بسته است

تنگی شدید فک بالا

نقایص جنینی